Czy Etoto jest legalnym bukmacherem?

Bukmacher eToto funkcjonuje na polskim rynku już od 2011 roku, ale wciąż pozostaje w cieniu największych rodzimych bukmacherów. Analizując jego ofertę ciężko określić co jest przyczyną takiego stanu rzeczy. Głównym problemem jest raczej to, że jeszcze do niedawna eToto naprawdę nie miało się czym pochwalić, a dopiero w 2017 rozpoczął się okres przemian, mający zaprowadzić tego bukmachera na szczyt.

Konkurencja jednak nie próżnowała i również nieustannie rozwijała swoje usługi. Mimo że eToto prawdopodobnie już na zawsze pozostanie niszowym polskim bukmacherem to i tak warto zwrócić na tę firmę uwagę. Dlaczego? Czy eToto to dobry bukmacher? Jakie są kursy u bukmachera eToto? Jak wygląda oferta bukmachera eToto? Zaraz się o tym wszystkim przekonamy.

Informacje o bukmacherze eToto

Jeszcze parę lat temu bukmacher eToto posiadał wyjątkowo archaiczną i nieczytelną stronę internetową, a obstawianie było problematyczne i mało przyjemne. Obecnie po tych wszystkich problemach nie pozostał nawet ślad, ale negatywna opinia o bukmacherze w dalszym ciągu się za nim ciągnie. W 2017 roku dokonano konkretnych zmian, które znacząco uprościły proces zawierania zakładów i zmieniły stronę nie do poznania. Ówczesny graficzny potworek został zastąpiony ładną, choć może nieco zbyt wyrazistą, witryną, która została przemyślana i dopracowana we wszystkich szczegółach.

Jakby tego było mało, eToto podpisał w ostatnich latach umowy z kilkoma znanymi komentatorami sportowymi i sportowcami, których zadaniem jest zachęcać graczy do obstawiania i pomagać im w tym za pomocą swojej wiedzy. Na stronie bukmachera znajdziemy więc specjalną zakładkę z analizami meczów i sportowymi artykułami, a także całą masą materiałów video wyjaśniających początkującym tajniki sportu i obstawiania. Na liście ambasadorów eToto znajdują się m.in:

  • Mateusz Borek – dziennikarz i komentator sportowy w kanacłach Canal+, Polsat i Eurosport
  • Tomasz Hajto – polski piłkarz i trener. Grał w reprezentacji Polski, obecnie pracuje jako komentator sportowy
  • Roman Kołtoń – były redaktor naczelny „Przeglądu Sportowego”, aktualnie komentator Canal+ i Polsat Sport

Bukmacher eToto stara się także wspierać polski sport. Obecnie jest sponsorem dwóch klubów piłkarskich – Piasta Gliwice i Polonii Warszawa.

Zakłady obstawiać możemy przy użyciu strony internetowej, jej mobilnej wersji, a także specjalnej aplikacji przygotowanej pod telefony z systemem iOS i Android.

Szybka rejestracja nowego konta u bukmachera eToto

Nie da się ukryć, ze możliwość założenia konta tymczasowego jest już standardem wśród bukmacherów. Nie inaczej jest i w przypadku eToto. O co chodzi z tym kontem tymczasowym? Jest to bardzo przydatne i potrzebne rozwiązanie. Zakładając nowe konto u bukmachera musimy jedynie podać swoje prawdziwe dane, potwierdzić adres e-mail i wpłacić pieniądze. Nie trzeba już przesyłać skanu dowodu, by móc obstawiać – spokojnie możemy zrobić to później.

Konto tymczasowe posiada jednak swoje ograniczenia. Warto przede wszystkim nadmienić, że dopóki nie dokonamy weryfikacji, nie otrzymamy od bukmachera oferowanego freebetu. Nie będziemy również w stanie wypłacić wygranych pieniędzy ani obstawiać kuponów, na których wygrana mogłaby być większa niż 2280 złotych.

eToto Ekstra

EToto Ekstra to specjalny panel, w którym znajdziemy kilka usług przygotowanych specjalnie dla klientów bukmachera.

EToto cash-out

Pierwszą z usług wymienionych na stronie jest eToto cash-out. Jest to znana wszystkim typerom opcja, która pozwala im na zamykanie kuponów przed ich oficjalnym zakończeniem. W eToto możemy z niej skorzystać obstawiając zakłady live jak i pre-live. Nieważna jest również ilość zakładów na kuponie.

Z opcji cash-out skorzystamy, jeśli nasz kupon spełnia następujące warunki:

  • Żaden mecz nie może być przegrany
  • Ewentualna wygrana musi być wyższa niż stawka kuponu

Z opcji tej możemy skorzystać m.in. wtedy, gdy losy naszego kuponu zależą od jednego meczu, ale na chwilę przed jego rozpoczęciem okazało się, że główna gwiazda zespołu, na który postawiliśmy, jest kontuzjowana i nie wystąpi. W takim przypadku lepiej więc zamknąć kupon, ciesząc się z mniejszej, ale wygranej, niż ryzykować prawdopodobną utratę gotówki.

Zakłady PULS

Zakłady bukmacherskie PULS to ciekawa wariacja na temat obstawiania kolejnych bramek w meczu. Naszym zadaniem jest obstawienie czy bramka padnie w przeciągu 30 sekund, 1 minuty, 5 minut lub 10 minut. Każdy nasz zakład zostaje podzielony na trzy przedziały czasowe. Jeśli nasza bramka padnie od razu po obstawieniu – wygrywamy tylko jeden kupon z trzech, ale jeśli okaże się, że zawodnicy strzelą gola na parę sekund przed końcem czasu naszego zakładu – wygramy spore pieniądze.

Obstawiając za 10 złotych, że bramka padnie w przeciągu najbliższych 30 sekund, możemy wygrać od 300 do 800 złotych.

Minusem zakładów PULS jest to, że są one dostępne tylko w mobilnej wersji strony i w aplikacji.

Szybkie rynki

Szybkie rynki to kolejna propozycja eToto przeznaczona dla graczy, którzy lubią obstawiać wydarzenia, których rezultat poznaje się już za kilka sekund. Dostępne są we wszystkich spotkaniach, które posiadają przy sobie ikonkę błyskawicy. Po jej kliknięciu zostajemy przeniesieni do konkretnego spotkania, gdzie musimy tylko wybrać zakładkę „szybkie rynki” i zacząć obstawiać. Do dyspozycji mamy takie zakłady jak np. następny punkt w tenisie, kolejny wyrzut z autu – czyli wszystko co może wydarzyć się w przeciągu najbliższych kilkunastu sekund.

Zaproś znajomych

Każdy typer, który zaprosi do bukmachera swojego znajomego otrzyma od eToto 50 złotych do wykorzystania na zakłady. Dokładnie taką samą kwotę otrzyma osoba zaproszona. Każdy gracz może zaprosić aż 10 kolegów i uzyskać w ten sposób bonus w wysokości 500 złotych.

Bonusy powitalne w eToto

Pora przejść do tematu, który z pewnością zainteresuje największe grono typerów. Mowa tu oczywiście o bonusach bukmacherskich, które w przypadku eToto wydawane są czterokrotnie. W sumie możemy liczyć na 1040 złotych bonusu. Nie jest to oczywiście najwyższa tego typu promocja wśród polskich bukmacherów, ale dodatkowe pieniądze są zawsze mile widziane, zwłaszcza gdy otrzymujemy aż dwa freebety.

Freebety w eToto

Bukmacher eToto oferuje nam aż dwa freebety. Niestety można je wykorzystać tylko na urządzeniu mobilnym bądź mobilnej wersji strony bukmachera, którą można otworzyć na każdej przeglądarce zainstalowanej na naszym komputerze.

Pierwszy z freebetów otrzymujemy od razu po pozytywnym przejściu weryfikacji konta. Wystarczy tylko, że prześlemy skan swojego dowodu osobistego, poczekamy kilka chwil i klikniemy w wyskakujące okienko informujące nas o przyznaniu nam freebeta. Jest to niestety spory minus tego rozwiązania, gdyż wyskakuje ono tylko raz i jeśli coś nawojujemy i w nie nie klikniemy – freebetu nie będzie. W takim przypadku będziemy musieli kontaktować się z obsługą klienta prosząc o ręczne przyznanie należnych nam pieniędzy.

Drugi freebet otrzymujemy po dokonaniu drugiego depozytu do bukmachera. Podobnie jak w przypadku tego pierwszego, tu również musimy uważać na wyskakujące okienko.

Oba freebety posiadają takie same warunki wykorzystania. Żeby je spełnić musimy tylko postawić kupon o łącznym kursie 2,20. W przypadku kuponów, na których znajduje się więcej niż jeden zakład, musimy pamiętać o tym, że minimalny kurs każdego naszego wyboru to 1,30. Ewentualna wygrana pomniejszana jest o stawkę. Oznacza to, że jeśli uda nam się z jednego freebeta wygrać 100 złotych, to na nasze konto wpłynie raptem 68 zł, gdyż oprócz tego, że bukmacher zabierze nam 20 złotych, to jeszcze będziemy musieli opłacić podatek.

Bonus od depozytu 

Etoto oferuje nam bonus zarówno od pierwszej, jak i od drugiej wpłaty. W przypadku pierwszego depozytu mamy do czynienia z powiększeniem kwoty wpłaty aż o 200%. Niestety maksymalna kwota, którą możemy otrzymać to 100 złotych. Jeśli chcemy uzyskać maksymalną wartość bonusu, musimy wpłacić do bukmachera 50 złotych. Z większymi wpłatami lepiej poczekać na drugi depozyt, gdyż tam limit jest zdecydowanie większy i wynosi 900 złotych. Niestety, dostajemy już „tylko” 100% od wpłaty, dlatego też promocja ta nie jest już tak atrakcyjna.

Największym problemem bonusów od depozytu w eToto są warunki obrotu. Naszym zadaniem jest wykonanie czterokrotnego obrotu sumą depozytu i otrzymanego bonusu. W przypadku pierwszej wpłaty będzie to więc maksymalnie 600 złotych, ale w przypadku drugiego będzie to aż 6400 złotych. Na wykonanie obrotu mamy zaledwie 30 dni, dlatego też początkujący gracze mogą mieć poważne problemy ze spełnieniem warunków.

Kolejnym wyzwaniem jest to, że do warunków obrotu wliczane są tylko kupony z kursem co najmniej 2,20. Kurs pojedynczego zdarzenia na kuponie akumulowanym powinien wynosić co najmniej 1,30.

Podsumowanie

Oferta powitalna w eToto jest naprawdę interesująca, ale niestety warunki, które musimy spełnić nie zachęcają do skorzystania z niej. Niemniej jednak, jeśli jesteśmy już zaawansowanymi typerami – warto spróbować

Pozostałe bonusy w eToto

EToto nie zapomina również o swoich stałych klientach. Oni również znajdą tu cały szereg interesujących promocji i bonusów. Co prawda oferta zmienia się co chwilę, ale kilka promocji pozostaje z nami już od dłuższego czasu. Polegają one głównie na obstawianiu konkretnych wydarzeń, a w razie niepowodzenia otrzymujemy zwrot części stawki, którą możemy wykorzystać do dalszego obstawiania (oczywiście po spełnieniu odpowiednich warunków obrotu daną kwotą).

Najciekawsza promocja  w eToto dotyczy Mistrzostw Europy U-21. Wystarczy tylko postawić 50 złotych na wybrane wydarzenie z rozgrywającego się w Polsce turnieju, a bukmacher od każdego zakładu zwróci nam 12% stawki aż do 2000 złotych. Nie da się ukryć, że jest to wyjątkowo atrakcyjna promocja, której próżno szukać u innych bukmacherów.

 

EToto to obecnie jeden z najszybciej rozwijających się polskich bukmacherów. Istnieją duże szanse, że już niedługo będzie w stanie zmierzyć się z największymi spółkami na polskiej scenie bukmacherskiej.

Comments are closed.