Trending

Czy Kamil Stoch planuje zakończenie kariery? Skoczek zabrał głos

Kamil Stoch to obok Adama Małysza najlepszy polski skoczek w historii. 34-latek był w ostatniej dekadzie kluczową postacią polskich skoków narciarskich i choć nie jest jedynym polskim skoczkiem, który stawał na podium najważniejszych imprez, to zakończenie przez niego sportowej kariery na pewno będzie zakończeniem pewnej epoki. 

<h2>Celem start w Pekinie</h2>

Perspektywa zakończenia kariery przez Kamila Stocha spędza sen z powiek wielu polskich kibiców. Co prawda polskie skoki są obecnie w nieco innej kondycji niż w momencie, w którym karierę kończył Adam Małysz, ale chwila, w której Stoch zdecyduje się zawiesić narty na kołek z pewnością będzie epokowym wydarzeniem dla całego polskiego sportu. 

O licznych spekulacjach na temat tego jak długo potrwa jego kariera wypowiedział się sam Kamil Stoch. Co prawda nie dał jednoznacznej odpowiedzi, ale wydaje się, że zakończenie kariery przez Stocha to póki co melodia przyszłości: – Jeżeli nie przeszkodzi mu kontuzja, wystartuje w lutym na igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Czy będzie to dla niego ostatnia tego typu impreza? Tego nie wiadomo. Istotne jest jednak to, że dotąd w zimowych igrzyskach brał udział trzy razy, czwarty start uczyni go rekordzistą.

– Sezon olimpijski nie musi być ostatnim w mojej karierze – dodał skoczek. Wydaje się więc, że jeśli tylko dopisywać będzie zdrowie, to Kamila Stocha możemy oglądać na skoczniach jeszcze przez kilka sezonów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *