Trending

Tomasz Hajto wydał autobiografię

Dzisiaj znamy go jako jednego z najbardziej kontrowersyjnych ekspertów telewizyjnych. Jednak Tomasz Hajto ma za sobą bogatą i ciekawą karierę piłkarską. Teraz możemy przeczytać o niej w biografii byłego reprezentanta Polski. Książka „Ostatnie rozdanie” ukazała się nakładem wydawnictwa SQN.

Jako piłkarz zapisał się w roli kapitana i wielokrotnego reprezentanta Polski. Tomasz Hajto należy przecież do klubu wybitnego reprezentanta. Na jego koncie były choćby występy podczas mundialu 2002 w Korei i Japonii. Do dzisiaj jednak kibice wypominają mu spotkanie z Portugalią, gdy ogrywał go Portugalczyk Pedro Pauleta. Hajto to także kapitalna kariera w niemieckiej Bundeslidze. Grał w kilku klubach, ale najgłośniej było o jego występach w barwach Schalke 04 Gelsenkirchen. W ekipie z zachodu Niemiec wywalczył nawet mistrzostwo Niemiec! 

Obecnie Hajto pełni rolę komentatora i eksperta Polsatu Sport. Jego wyrażenie „truskawka na torcie” weszła już do języka codziennego Polaków. Były obrońca słynie z kontrowersyjnych tez, które często są szeroko komentowane w całej piłkarskiej Polsce. W swojej książce „Gianni” opowiada o przeszłości. Są wątki korupcyjne, uzależnienia od hazardu czy papierosów, a także o najtrudniejszym temacie – wypadku samochodowym, który ciągnie się za nim do dzisiaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *